Ekonomi

Bakan Nabati’den IMF açıklaması: Muhalefet başvurup başvurmayacağını bilmiyor

Göveçlik Kültür Merkezi’nde Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi üyeleriyle birlikte öne çıkan Nebati, yaptığı konuşmada Denizli’nin Türkiye’nin en büyük dokuzuncu ihracatçı ili olduğunu söyledi.

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki 21 yıllık başarısına 14 Mayıs’ta 5 yıl daha ekleneceğini belirten Nebati, “Türkiye Ekonomi Modeli ile bu kadar büyük bir çaba sarf ederken, Bir yanda depremle bir yanda savaşla bir yanda bu model devam edecek.21.Yılda üretim ekonomisinin ne kadar güçlü ve önemli olduğunu göreceğimiz adımların atılacağı bir sürece girdik. yüzyıl.” söz konusu.

Muhalefetin faizleri artırıp artırmayacağının veya IMF’ye mi başvuracağının bilinmediğini kaydeden Nebati, “Yoksa gizli kapılar ardında faiz artırım planları yaparak aslında bankaların kapanmasına neden olacağı konusunda kendi aranızda fikir mi paylaşıyorsunuz? Bir yanda fabrikalar, bir yanda finansal sistemin verdiği zarar bir yanda işsizlik… 21 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde savunduklarımızı yaptık.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu