Haber

Milli golfçü Leon Kerem Açıkalın’dan büyük başarı

Milli golfçü Leon Kerem Açıkalın, ABD’nin Arizona eyaletinde düzenlenen WM Phoenix Open Ön Elemeleri’nde final eleme turuna katılmaya hak kazandı.

Gilbert’teki Western Skies Golf Sahası’nda oynanan karşılaşmaya 71 profesyonel PGA Tour oyuncusu ve Leon Kerem Açıkalın’ın da aralarında bulunduğu 10 amatör kolej ligi oyuncusu katıldı. Karşılaşma sonunda -6 gros skor elde eden Leon Kerem Açıkalın, 81 oyuncu arasından 2. sırada yer alarak final elemesinde oynamaya hak kazandı. Milli golfçü bu başarı ile 6 Şubat 2023 Pazartesi günü Scottsdale’deki McCormick Ranch Golf Sahası’nda yapılacak olan WM Phoenix Open Final Qualification yarışmasında 100 oyuncu arasından tek amatör sporcu olarak mücadele edecek. Oynanacak final eleme müsabakasında ilk üçe giren golfçüler, 9 – 12 Şubat 2023 tarihlerinde Scottsdale, Arizona’da oynanacak olan ve resmi turnuva takviminde yer alan Waste Management Phoenix Open’da yer alacak. 20 milyon dolarlık para ödülü ile dünyanın en büyük profesyonel golf organizasyonu PGA Tour. yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır.

Leon Kerem Açıkalın final eleme turunu geçerek Waste Management Phoenix Open turnuvasında oynamaya hak kazanırsa, Türk golf tarihinde ilk kez bir Türk golfçü PGA Turnuvasında başarı göstermiş olacak.

celebi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu