Ekonomi

Piyasalar ABD borç tavanı anlaşmasını bekliyor

Investing.com – Avrupa piyasaları – dağ keçisi 35, CAC 40, DAX, … – Çarşamba günü birkaç günlük yoğun makro ve şirket sonuçlarıyla karıştı.

Uzmanlar, ABD borç tavanını tartışmak ve temerrüde düşmekten kaçınmak için Biden ve kongre üyelerinin ara toplantısının sonuçlarını bekliyor. Kiralık 4 (BME: RTA4Analistler, “Şu anda, Cumhuriyetçiler borç tavanını yükseltmeyi kabul etmeden önce harcamaları sınırlamak için bir anlaşmaya varmaya çalışırken, pozisyonlar hala tartışmalı. Yellen, Hazine’nin 1 Haziran’da nakit parasının bitebileceğini tartışmaya devam ediyor.”

Link Securities, “Borç tavanı sorunu çözülmezse bu ABD’nin temerrüde düşmesine neden olacak ve bunun ulusal ekonomi, küresel ekonomi ve dünya finans piyasaları için çok olumsuz sonuçları olacaktır.” sözlerini kullandı.

“Kabus senaryosundan kaçınmak için anlaşma bekleyen piyasanın çoğunluğunun, endeksleri günlerdir dar bir fiyat aralığında hareket eden ve piyasaların normalde olduğu gibi değer kaybetmeye direnen Avrupa ve ABD borsalarını desteklediğine inanıyoruz.” bu uzmanlar ekliyor.

Link Securities’e göre, “Bu bağlamda dün ABD Başkanı Joe Biden, Kongre başkanları ile yeniden bir araya geldi ve anlaşma sağlanamamasına ve mesafeli pozisyonlara rağmen hem Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi McCarthy hem de Başkan Biden’ın kendisi iyimser. İlkinin bu hafta bir anlaşmaya varılabileceğini bile söylediğini belirtmek gerekir.”

darende-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu