Haber

Rize’de Acil Serviste Silahlı Saldırı: 5 Yaralı

Rize’de acil serviste birbirine husumet getiren iki kişinin ateş etmesi sonucu 5 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre MSZ ve M.Ç. Rize Devlet Hastanesi acil servisinde görüştü. Bir süre tartışan taraflar daha sonra birbirlerine tabancayla ateş açtı.

Olay sırasında MC ve beraberindeki YEÖ’nün yanı sıra polis memuru EE, jandarma uzman çavuş Ş.Ş. ve sağlık personeli FH yaralandı.

Olay yerinden ayrılarak Cumhuriyet Caddesi istikametine kaçan MSZ, vatandaşların yardımıyla polis tarafından yakalandı.

Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, beraberinde İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Güngör ile hastaneye gelerek, yaralıların durumu hakkında İl Sağlık Müdürü Mustafa Zirve’den bilgi aldı.

Sarı, gazetecilere verdiği ifadede, daha önce aralarında rekabet olduğunu düşündükleri vatandaşların acil serviste sözlü tartışmaya girdiğini söyledi.

Tartışmanın büyüdüğünü belirten Sarı, “Bu daha sonra silahlı çatışmaya dönüşür. Bir başka olayda da hastanede bulunan jandarma uzman çavuşumuz ve bir polis memuru mesleki sorumlulukları gereği kişiler arasındaki çatışmaya müdahale etmektedir. Bu süreçte uzman çavuşumuz ve polis memurumuz ayaklarından yaralandı.Hastane personelimiz hafif yaralandı.” söz konusu.

Astsubay, polis memuru ve sağlık çalışanının hayati tehlikesinin bulunmadığını öğrendiklerini söyleyen Sarı, şunları söyledi:

“Olay zanlılarından biri Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde müşahede altında, diğer zanlı ise suç silahı ile güvenlik ekiplerimiz tarafından gözaltına alındı. Başsavcılığımız tarafından süreç başlatıldı. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu