Haber

Seyfi Dursunoğlu’nun Miras Davasında Karar

‘Huysuz Bakire’ lakaplı Seyfi Dursunoğlu’nun mirasıyla ilgili açılan dava sonuçlandı. Dursunoğlu, mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bıraktı ve iki yeğeni, mirasa hak kazandıklarını iddia ederek vasiyetin iptali için dava açtı. Mahkeme, mirasın gerçek sahibinin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olduğuna karar verdi.

Seyfi Dursunoğlu’nun miras davasında karar çıktı.

Dursunoğlu, yaşadığı Üsküdar’daki konutunu ve banka hesabındaki tüm maddi birikimlerini yaşamı boyunca birçok kez dile getirdiği şekliyle Çağdaş Yaşam Boyu Destekleme Vakfı’na (ÇYDD) bıraktı.

Dursunoğlu’nun yeğenleri Cemal Erhan Saydam ve Cihan Saydam, mirasın kendilerine ait olduğunu öne sürerek vasiyetin iptali için dava açtı.

İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, mirasın sahibinin ÇYDD olduğuna karar verdi.

ÇYDD’den Açıklama

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Evini ve bankadaki nakit birikimini vasiyetiyle ÇYDD’ye bağışlayan ücretli bağışçılarımızdan Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetinin iptali davası İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildi.

Cumhuriyetin kazanımlarına ve çağdaş yaşamın değerlerine olan inancıyla örnek bir sanatçı olan, eğitimin ve eğitimde fırsat eşitliğinin öneminin bilinciyle yaptığı bağışlarla gelecek nesillerin yolunu aydınlatan Seyfi Dursunoğlu’nu rahmetle anıyoruz. toplumsal gelişimimizde çok değerli bir paya sahip.’

KOAH hastası Seyfi Dursunoğlu 17 Temmuz 2020’de hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu