Haber

6 ilde jandarma operasyonunda 17 göçmen kaçakçısı yakalandı

Jandarmanın İZMİR merkezli 6 ilde göçmen kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonlarda 17 zanlı gözaltına alındı. Operasyon kasasında bulunan 9 zanlıyı daha yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda, İzmir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı İstihbarat Şube ekipleri tarafından organize göçmen kaçakçılığı faaliyetlerinin önlenmesi ve deşifre edilmesi amacıyla geçtiğimiz Mart ayından bu yana 5 ayrı arama yakalama operasyonu gerçekleştirildi. MİT Başkanlığı ve Kıyı Emniyeti Ege Deniz Bölge Komutanlığı. Bu çalışmalar kapsamında toplam 13 insan kaçakçılığı örgütleyicisi gözaltına alınırken, 569 kaçak göçmen kurtarıldı. 5 yelkenli tekne ele geçirildi. Gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen organizatör zanlılarından 7’si tutuklandı, diğer 6’sı ise serbest bırakıldı.

Bu operasyonlarda yakalananlardan alınan bilgilere göre jandarma tarafından dün İzmir merkezli Muğla, Aydın, İstanbul, Antalya ve Adana’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda göçmen kaçakçılığı yapan 26 zanlıdan 17’si gözaltına alındı. Diğer 9 zanlının yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu