Teknoloji

Apple’dan sosyal medya kararı: Artık destek sunulmayacak

MacRumors’un anonim kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Apple yakında X, YouTube ve Apple Destek Topluluğu çevrimiçi forumları aracılığıyla müşterilere destek vermeyi bırakacak.

Apple’ın, bu yılın sonlarında Apple Boost Topluluğu için ücretli topluluk uzmanı rolü de dahil olmak üzere sosyal medya güçlendirme danışmanı rollerinden vazgeçmeyi planladığı bildiriliyor. Bu durumdan 150’den fazla çalışan etkilenecek.ancak MacRumors, Apple’ın bu çalışanlara telefon tabanlı sunucu rolüne geçme fırsatı sunacağını söylüyor.

Değişikliklerin 1 Ekim’den itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor. . O andan itibaren X kullanıcıları, kendilerini yardım için başka bir yere yönlendiren otomatik mesajlar alacak. Apple ayrıca Apple Destek kanalındaki YouTube videolarının yorumlar bölümünde müşterilere yardım sunmayı da durduracak.

Apple’ın bu rolleri neden ortadan kaldırdığı belli değil. Özellikle X’in Mart ayında API fiyatlarını artırmasının ardından teknoloji devinin maliyetleri düşürmeye çalışması ve sosyal medya yönetim araçlarının maliyetini artırması muhtemel. Ayrıca bu platformlar müşterilere teknik yardım sağlamanın en etkili yolu olmayabilir.

Her iki durumda da şirket, sosyal medya artışını kısıtlayan tek teknoloji şirketi değil. Geçen sene sonyon yılı aşkın süredir platform aracılığıyla takviye sağlıyor. netflix Aslına bakılırsa o dönemde Twitter adı verilen hizmet aracılığıyla PlayStation müşterisine cazip bir destek sunmayı bırakmıştı. Sony’nin bu hamleyi neden yaptığı belli değil ancak Netflix, müşterilerin şirketin platformlarını daha fazla kullanmasını sağlamaya çalıştığını söyledi.

ihsaniye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu